Sık Sorulan Sorular

Kayel Group tarafından verilen hizmetlerin detayları ile ilgili sık sorulan sorular

Sık Sorulan Sorular

İhracat yaptığımda paramı garanti edebilir miyim?

Dünya Ticaret Örgütü (WTO)'nün belirlemiş olduğu uluslararası ödeme şekilleri kapsamında yapılacak sözleşmelerle ödemenizi güvence altına alabilirsiniz.

Nasıl ihracatçı olurum?

İhracata başlayabilmek için Türkiye sınırları içinde resmi olarak kurulmuş bir firmaya sahip olunmalıdır. Bu firma Anonim Şirket, Limited Şirket ve Şahıs Şirketi gibi türlerden seçilebilmektedir. Bu firma sırasıyla Vergi Dairesine, Ticaret Sicil Memurluğuna, Ticaret Odasına ve İhracatçı Birliğine kayıt aşamalarından geçtiğinde ihracatçı firma unvanını kazanmış olur.

İhracat öncesi aşamalar ve yapılması gerekenler nelerdir?

Fizibilite Analizi, Dış Pazara Girişin Planlanması, Uygulama adımlarının hepsinin başarıyla organize edilmesi sonrasında ihracata hazır duruma gelirsiniz.

İhracatçı birliklerine nasıl üye olabilirim?

İhracat yapabilmek için Türkiye İhracatçılar Meclisi İle İhracatçı Birliklerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun gereğince TİM'e bağlı 13 Genel Sekreterlik altında örgütlenen 61 ihracatçı birliğinden en az birine üye olunmalıdır. Ayrıca, Birliklerin faaliyet konusunda yer alan ihracatı kayda aldırmak, UR-GE projelerine, yurtdışında düzenlenen fuarlara, sektörel ticaret heyetlerine, alım heyetlerine, pazar araştırmalarına, eğitimlere katılım gibi hizmetler için de Birliklere üye olunması gerekmektedir.